matrix-progamer.ro
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

download redirecte

3 participanți

In jos

download redirecte Empty download redirecte

Mesaj Scris de Admin Mar Sept 14, 2010 4:50 am


Admin
Admin

Mesaje : 16
Data de inscriere : 13/09/2010

https://matrix-progamer.forumgratuit.ro

Sus In jos

download redirecte Empty Re: download redirecte

Mesaj Scris de Th3 BlacKd0g* Sam Oct 02, 2010 6:22 am

Instructiuni de instalare si folosire a redirectului




1. Downloadati din sectiunea Download

2. Vi se va deschide o fereastra Extract to C:\ ... Modificati calea dorita pentru instalare.

3. Dupa ce se va extrage deschideti "My Computer" si mergeti in locatia unde ati instalat.

4. Cautati in folderul /cstrike fisierul server.cfg pe care il editati cu Notepad. Prima linie din aces fisier este numele proprietarului. Inlocuiti textul dintre " " (ghilimele) cu numele dorit de voi (nume admin, jucator ** Atentie nu puneti nume prea lungi si cu caractere "ciudate"). Salvati modificarile facute.

5. apoi va intoarce-ti in folderul Redirect, si veti gasi: 2REDIRECTURI.bat, 5REDIRECTURI.bat [...] 30REDIRECTURI.bat ... da-ti dublu click pe fisierul .bat care crede-ti ca vi-l suporta calculatorul. Atentie la resursele disponibile, memorie, procesor. O redirectare de calitate (numar de jucatori redirectati) depinde si de numarul de redirecte suportate de calculator. Un numar prea mare de redirecte deschise pe un calculator slab va crea lag astfel incat serverul de redirect nu va aparea acolo unde ne doarin, adica la inceputul listei de servere de CS.

... cam asta e procedeul ... aveti putina rabdare, redirectele se deschid singure, automat, cu interval de cateva secunde intre ele ... si apoi va puteti continua activitatea pe PC ...

Nu mai sunt necesare print-uri, redirectele sunt evidentiate de noi, astfel evitand timpul pierdut pentru urcarea pozelor si evidenta lor manuala.

Sa aveti spor ! ... GL & HF !



Probleme specifice redirectelor



IRedirecte prin router.


Pentru cei care aveti router si vreti sa tineti redirectele, aveti de facut doi pasi:
A. Dati enable la port forwarding in Windows (nu e necesar pe toate calculatoarele, dar e bine sa faceti si pasul asta).
- Deschideti Regystry Editor (Start>Run> scrieti regedit si dati enter).
- Navigati la HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\Tcpip\Parameters. Aici gasiti IPEnableRouter. Schimbati valoarea acestei chei din 0 in 1.
B. Trebuie sa activati port forwarding la router. Aveti doua posibilitati:
- setati manual in meniul de configurare al routerului. De obicei gasiti in meniul de la NAT>Port forwarding.
- sau folositi un program pt setarea routerului, Simple Port Forwarding.
In program, setati modelul routerului, scrieti user si parola de conectare la acesta, apoi adaugati porturile. Nu uitati sa apasati apoi pe butonul "UPDATE ROUTER"!

Eroare "Available memory less than 15 mb!!!"


Pe Windows Xp 64, Vista 64 si Windows 7 versiunea 64biti, redirectele nu vor functiona dak nu faceti urmatorul lucru:
Click dreapta pe fisierul hlds.exe din C:/redirect. Apasati Properties, mergeti apoi la Compatibility si bifati "Run this program in compatibilty mode for Windows Xp Sp2"! Daca nu faceti asta, veti primi o eroare.

Nu poti deschide mai mult de 230 de procese
Pe windows xp 32 biti, e posibil ca numarul proceselor care pot fi deschise sa fie limitat la 210-230. Daca aveti 4 gb ram si vreti sa deschideti 200 de redirecte, dar vedeti ca de la 230 de procese nu mai misca nimic, faceti urmatorul lucru:
- Deschideti Regystry Editor (Start>Run> scrieti regedit si dati enter).
- Navigati la HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Windows. Aici gasiti GDIProcessHandleQuota. Mariti valoarea acestei chei la 65535.
- Navigati la HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Contro l\Session Manager\SubSystems\Windows. Aici gasiti Windows. Deschideti si modificati din acel string lung partea cu SharedSection=1024,3072,4096 in SharedSection=1024,8192,4096.
- Restart computer for changes to take effect.

Nu se conecteaza niciun jucator la redirecte.
- Verifica sa ai FIREWALL de la antivirus sau de la windows dezactivat!
- Verifica internetul, ip-ul tau, eventual intreaba la providerul tau de net daca nu iti vine internetul printr-un modem.
- Cei cu ClickNet, UPC care au internet prin modem, sau router, vor putea conecta mai putini jucatori, din cauza ca au banda mica la net, si iesire prin acces point.
PENTRU CEI CE NU STIU SA LE FOLOSEASCA
Th3 BlacKd0g*
Th3 BlacKd0g*

Mesaje : 90
Data de inscriere : 14/09/2010

Sus In jos

download redirecte Empty Re: download redirecte

Mesaj Scris de duroninhoo Sam Oct 02, 2010 11:48 pm

si "adminii" care nu tineti redirecte..nu mai bagati vrajeli ca aveti ip dinamic ..sau router bla bla bla eu le am pe aman2 si am reusit sa fac sa pot tine redirecte..daca chear va pasa de sv straduitiva mai mult..nu va multumiti numa ca admin pe sv...
duroninhoo
duroninhoo

Mesaje : 42
Varsta : 33
Data de inscriere : 15/09/2010
Localizare : Mures

Sus In jos

download redirecte Empty Re: download redirecte

Mesaj Scris de Th3 BlacKd0g* Dum Oct 03, 2010 3:21 am

bv duroninho
Th3 BlacKd0g*
Th3 BlacKd0g*

Mesaje : 90
Data de inscriere : 14/09/2010

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum